טבעי,רפואה משלימה, רפואה טבעית, רפואה אלטרנטיבית, טבעי
לדף הבית שיטות טיפול סרטונים מאמרים סיפורים
חפש מטפל לוח מודעות צור קשר פורומים לוח אירועים
פרסום באתר
מה את/ה מחפש/ת?  
 
חפש/י מטפל עפ"י סימפטום או עפ"י התמחות: - -
סרטונים
מאמרים
סיפורים
שיטות טיפול
רשימת מטפלים
פורומים
לוח מודעות
טיפול הוליסטי טבעי
תאריך פרסום: 30/08/2016
מאת: ע.מ

טיפול הוליסטי טבעי

עולם הרפואה האלטרנטיבית המשלימה התפתח עד מאוד בשנים האחרונות ונפתח בעיני אנשים רבים אשר מחפשים אלטרנטיבות נוספות וחדשניות לשיפור המצב הבריאותי, הפיזי והנפשי שלהם, כל אחד מסיבותיו שלו.

אחת מהשיטות שיותר התפתחו ונפתחו למחוזות חדשים בשנים אלו היא שיטת הטיפול ההוליסטי. לכל מי שעדיין לא נתקל בשם או בתופעה, הנה כמה מילות רקע בקצרה – טיפול הוליסטי הוא למעשה שיטת טיפול ייחודית המתמקדת קודם כל בהתייחסות לאדם עצמו בדגש מרכזי על נפש האדם. הבחירה בטיפול הוליסטי מאפשרת למעשה לכל מטופל למצוא את האיזון הנכון והאידאלי עבורו בנפש הפנימית ובכך להתרפא. תהליך טיפול זה מצריך הכוונה ממושכת ונכונה וכן התמדה לאורך זמן – חשוב ואף נדרש ברוב המקרים להיעזר במדריכים מקצועיים ומטפלים מוסמכים המתמחים תחום זה.

שיטת הטיפול, הייחודיות והכלים

כפי שהזכרנו בראשית דברינו, שיטת הטיפול ההוליסטי שמה דגש על הובלת האדם לאיזון ממשי בנפשו, כאשר כחלק מרכזי בהליך, כמעט כל מטפל הוליסטי המתמחה בטיפול טבעי זה נוטה להשתמש במגוון כלים ועזרים שונים אשר מיועדים להפיג בקרב המטופל את כל תחושות המתח, החשש והפחד הנלווים לרוב. כחלק מהכלים והעזרים הנהוגים ניתן למצוא למשל: פרחים שונים, נרות ושמנים מיוחדים המעניקים שלווה ורוגע ומאפשרים לנהל את מהלך הטיפול ההוליסטי בצורה נינוחה, אידיאלית ומתאימה, כזו שתספק את התוצאות ותאפשר למטופל להשלים את התהליך על הצד הטוב ביותר.

הטיפול ההוליסטי מתמקד בעיקרו בשורש ולא התוצאה עצמה, כך למשל אם מדובר על מטופל עם תחושת דיכאון ברמות שונות, המטפל תחילה ינסה למצוא את הגורמים המרכזיים לתופעה זו ורק ע"י מציאת הגורם יוכל המטפל למצוא שימוש יעיל ולהגיע לפתרון שיאפשר למטופל להפיג את הרגשת הדיכאון או כל גורם המציק ומפריע. חשוב לזכור כי ישנו קשר הדוק בין הנפש לבין הגוף ולכן בתחום הרפואה ההוליסטית הבסיס הוא פניה מרחבית לנפש, ובכך ריפוי גשמי ופיזי כולל.

יש לציין כי כל אדם הוא שונה ובעל אופי אחר ולכן כאשר מגיעים לשיטות הטיפול השונות בתחום ההוליסטי חשוב להתאים את שיטת הטיפול המתאימה לאותו אדם. ניתן למצוא מגוון שיטות שמסייעות והם: עיסויים, שיאצו, רפלקסולוגיה, שימוש בפרחי באך ועוד. לאחר שימוש באחת משיטות הטיפול הללו ירגיש המטופל הקלה משמעותית הן בצד הרגשי והן בצד הפיזי.

הטיפול ההוליסטי מתאים למי שסובל מדיכאון, לחץ, מתח חרדה, התגברות על קשיים וטראומות מחיי היומיום, בעיות כאב שונות ואפילו בעיות ביחסים ובמיניות. לפני שפונים אל שיטות טיפול אלו חשוב מאד להתייעץ עם גורם מטפל מוסמך ומנוסה שיבצע את הטיפול בצורה מבוקרת ומקצועית לאחר שבדקנו היטב כי ברשותו הכשרה בהתאמה, ניסיון וידע בתחום הטיפול ההוליסטי על כל גווניו.


לוח אירועים טבעי
<< יולי 2020 >>
א' ב' ג' ד' ה' ו' ש'
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
להוספת אירוע / סדנא לחץ כאן